Mária, a hit tanúja

2014. január 16., címkék: ökumenikus imahét 2014, katolikus egyház, kránitz mihály, szimbólum

Máriától tanulhatjuk meg a döntés képességét, s azt, hogy Istenre bízzuk magunkat – Az idei ökumenikus imahét egyik fő kérdése: mit tanulhatnak egymástól az egyházak? Kránitz Mihály katolikus teológus írása arról, hogy a római katolikusok az engedelmesség lelkületével gazdagítanák az ökumenét.

Az egyházak jövőképe a népszámlálás után

2013. május 08., címkék: ejb, kránitz mihály, fabiny tamás, szűcs ferenc, Fabiny Tamás, ittzés jános, fabiny

Református, evangélikus és katolikus vallástörténészek, egyházvezetők kerekasztal-beszélgetés és könyvbemutató keretében vitatták meg a népszámlálási eredmények okait és a történelmi vallási közösségek egyházképét a Károli Egyetemen.

Úton Jézus barátaiként

2013. január 19., címkék: kránitz mihály, ökumenikus imahét, Ökumenikus imahét, áhitat, áhítat, katolikus egyház

„A szakadások megszüntetése lehet emberi szándék, ám az egységre való törekvés valójában isteni parancs, amit nem hagyhatunk figyelmen kívül" – Kránitz Mihály katolikus teológus elmélkedése az egységről és a krisztusi barátságról az ökumenikus imahét ötödik napján.